PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ - IZRAEL

Termin: 18/19 – 25/26.01.2018

Koszt: 390 USD+ 1750 PLN

PROGRAM RAMOWY

DZIEŃ 1: Wyjazd z parafii, przejazd na lotnisko, 04:00 odprawa, 06:00 odlot do Ziemi Świętej. Po przylocie przejazd z lotniska do Ain Karem: kościół Narodzenia św. Jana Chrzciciela i kościół Nawiedzenia św. Elżbiety. Betlejem: nawiedzenie Bazyliki Narodzenia Pańskiego, a także kościoła św. Katarzyny i Groty Mlecznej. Przejazd na Pole Pasterzy. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

DZIEŃ 2: Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy: kościół św. Anny, Ecce Homo i Listostrotos, Droga Krzyżowa – uliczkami Starego Miasta. Bazylika Grobu Pańskiego. Przejście do Ściany Płaczu i na Wzgórze Świątynne (jeśli pozwala na to sytuacja polityczna). Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 3: Śniadanie. Przejazd nad Jezioro Galilejskie - rejs statkiem. Następnie zwiedzanie Kafarnaum: dom św. Piotra, ruiny synagogi. Tabgha: kościół Prymatu oraz miejsce rozmnożenia chleba i ryb. Przejazd na Górę Błogosławieństw. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

DZIEŃ 4: Śniadanie. Przejazd do Nazaretu: Bazylika Zwiastowania, Grota Zwiastowania, kościół św. Józefa. Przejazd do Kany Galilejskiej – miejsca pierwszego cudu Pana Jezusa. Wyjazd na Górę Tabor: nawiedzenie Bazyliki Przemienienia Pańskiego.  Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 5: Śniadanie. Przejazd do Cezarei Nadmorskiej (krótki odpoczynek nad Morzem Śródziemnym przy akwedukcie z czasów rzymskich) przejazd do Hajfy: zwiedzanie sanktuarium oo. Karmelitów – Stella Maris. Zakwaterowanie, kolacja  i nocleg.

DZIEŃ 6: Śniadanie. Wyjazd do Betanii: sanktuarium Marty, Marii i Łazarza. Następnie przez Pustynię Judzką do Jerycha – najstarszego miasta świata. Krótki postój pod Sykomorą i Górą Kuszenia.  Przejazd nad rzekę Jordan - miejsce Chrztu Pana Jezusa. Przejazd nad Morze Martwe, gdzie można skorzystać z kąpieli. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 7: Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy: Betfage, Góra Oliwna, skąd zobaczyć można przepiękną panoramę Jerozolimy. Zwiedzanie: kościół Pater Noster, kościół Dominus Flevit. Ogród Oliwny: bazylika Agonii, kościół Grobu Matki Bożej. Następnie Syjon: kościół św. Piotra in Gallicantu, Wieczernik, grób Dawida oraz kościół Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny.  Przejazd na lotnisko. O 17:50 odprawa, 20:50 odlot do Polski. Przylot o 00:05. Transfer do parafii.

Informacje dodatkowe:

W programie przewidziana jest codzienna Msza święta i czas na osobistą medytację.

W zależności od miejscowych uwarunkowań (np. święta żydowskie itp.) lub godziny przylotu samolotu kolejność odwiedzanych miejsc może być inna niż opisana w ramowym programie pielgrzymki.

Miejsce oraz godzina wylotu może ulec zmianie.

Cena pielgrzymki obejmuje:

·         Transfer klimatyzowanym autokarem z parafii na lotnisko i z lotniska,

·         Przelot samolotem w obie strony,

·         6 noclegów w pokojach dwuosobowych w hotelach***,

·         Przejazdy w Ziemi Świętej klimatyzowanym autokarem,

·         Wyżywienie w postaci śniadań (6), kolacji (6),

·         Kawa lub herbata do kolacji,

·         Opieka pilota,

·         Opłaty lotniskowe i dopłaty do paliwa,

·         Ubezpieczenie kosztów leczenia i assistance (KLiA) do kwoty 30.000 EUR – w tym ubezpieczenie CP  (choroby przewlekłe),

·         Ubezpieczenie NNW do kwoty 4.000 EUR,

·         Ubezpieczenie BP (bagażu) do kwoty 400 EUR,

·         Ubezpieczenie OC (odpowiedzialność cywilna) do kwoty 50.000 EUR,

·         Składka na UFG – 15,00PLN.

Cena pielgrzymki nie obejmuje:

·         Obowiązkowych napiwków, biletów wstępu, rejsu po Jeziorze Genezaret, wyjazdu na Górę Tabor  i zestawu Audio guide (80 USD),

·         Koszty fakultatywne: Masada (ok. 25 USD), Qumran (ok. 8 USD), ryba św. Piotra (ok. 20 USD).

Dopłata do pokoju jednoosobowego  (160USD).

Paszport musi posiadać ważność minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki. Paszport nie może zawierać pieczątek libijskich oraz syryjskich.

Wylot z Wrocławia:

Samolot  rejsowy: PLL LOT

LO161  19JAN  WROTLV  06.00-10.50

LO162  25JAN  TLVWRO  20.50-00.05+1

Od 01.01.2018 zmiana nazwiska – 200PLN

Zapisy: Komprachcice ks. Proboszcz  604 40 90 36

Kontakt:

ORBI

ul. 11 Listopada 60-62 lok. 303

Renata Juraszek

Tel.: 601 706 984

Marcin Kwaśny

Tel.: 603 808 599

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.orbipielgrzymki.pl