XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 18 CZERWCA 2017

1.     Oktawa Bożego Ciała – do czwartku wieczorne Msze św. i procesje.

2.     W czwartek o godz. 800 Msza św. szkolna - zakończenie Roku Szkolnego dla PSP Komprachcice i wieczorna Msza z procesją i błogosławieństwem wianków i ziół.

3.     W piątek - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa - Msze św. o godz. 900 - Zakończenie Roku Szkolnego PG i w int. czcicieli NSPJ i o godz. 1800.

4.     W piątek w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 11.00 w katedrze opolskiej odbędzie się Msza św. dziękczynna za 60 lat kapłaństwa Arcybiskupa Alfonsa Nossola i kapłanów rocznika święceń 1957.

5.     W sobotę 24 czerwca br. odbędą się główne uroczystości kościelne związane z 800-leciem Miasta Opola. Rozpoczną się o godz. 16.00 przy kościele Matki Bożej Bolesnej i św. Wojciecha na Górce, skąd wyruszy procesja liturgiczna do katedry. Tam Biskup Opolski dokona Aktu Zawierzenia Miasta Matce Bożej Opolskiej i odprawi uroczystą Eucharystię dziękczynno-błagalną. Po zakończeniu Mszy św. na Placu Katedralnym i w ogrodach Domu Biskupiego zaplanowano jubileuszową biesiadę.

6.     W sobotę 24 czerwca na Górze św. Anny odbędzie się 5. Pielgrzymka Róż Różańcowych Rodziców. O 14.00 Różaniec i po nim o 14.30 Msza Święta w Bazylice św. Anny. Po Mszy św. zaplanowano rodzinne świętowanie przed Domem Pielgrzyma.

7.     W sobotę o godz. 1700 Godzina Miłosierdzia.

8.     Festyn w Osinach – sobota i niedziela, 24 i 25  czerwca.

9.     Okazja do Sakramentu Pokuty: przed Mszami św.

10.                Sakramentalny związek małżeński zawrzeć pragną:

Karolina Kapałka-Tomaszewska z Komprachcic i Jan Jagodziński z Wrocławia (2)

Kto wie o jakichkolwiek przeszkodach winien to zgłosić w kancelarii.

11.                Bóg zapłać złożone dyżur Rady i ofiary, modlitwy.

XII NIEDZIELA ZWYKŁA - 25 czerwca 2017

1.     W czwartek - UROCZYSTOŚĆ ŚW. APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA - Msze św. o godz. 900 i 1800.

2.     I sobota miesiąca: o godz. 7.45 różaniec wynagradzający - Msza św. -medytacja;    o godz. 1700 Godzina Miłosierdzia.

3.     Okazja do Sakramentu Pokuty: przed Mszami św.

4.     Sakramentalny związek małżeński zawrzeć pragną:

Karolina Kapałka-Tomaszewska z Komprachcic i Jan Jagodziński z Wrocławia (3)

Kto wie o jakichkolwiek przeszkodach winien to zgłosić w kancelarii.

5.     Bóg zapłać za  złożone ofiary,  modlitwy.